solar panels perspective in a sunny day

Moduły fotowoltaiczne wyprodukowane z wafli krzemowych są oferowane przez 16 na 20 czołowych dostawców modułów fotowoltaicznych na świecie. Stanowi to aż 89% globalnego rynku paneli fotowoltaicznych, które zostaną zainstalowane do końca 2014 roku. Wynika to z raportu NPD Solarbuzz pt. „PV Technology Roadmap”

Pozostała część globalnego rynku ma zostać podzielona przez cienkowarstwowe ogniwa fotowoltaicznego – 8%, których czołowymi dostawcami będą First Solar oraz Solar Frontier oraz wysokiej jakości ogniwa zbudowane z krystalicznego krzemu – 3% dostarczane przez SunPower oraz Panasonic.

„Globalny rynek fotowoltaiczny kontynuuje mocny wzrost potencjału szerokiej gamy różnych technologii PV” – powiedział Finlay Colville, wiceprezydent NPD Solarbuzz. Ciągle obserwowany jest wzrost trwałości i efektywności nowopowstających farm fotowoltaicznych.

„Podczas gdy redukcja kosztów była głównym celem segmentu produkcyjnego PV w ciągu ostatnich dwóch lat przemysł ma teraz idealne warunki, by w końcu przyjąć wspólne Mapę Drogową Technologii PV” powiedział Colville.

solarbuzz

Prognozy zawarte w raporcie NPD Solarbuzz wskazują, że większość globalnego rynku będzie zajęta przez dostawców oferujących klasyczne krzemowe moduły PV, produkty na bazie wafli krzemowych, wysokiej jakości moduły na bazie krzemu krystalicznego i materiałów półprzewodnikowych oraz cienkowarstwowe panele, w tym płaskie wyświetlacze.

Sumaryczna moc modułów na bazie krzemu polikrystalicznego w 2014 roku stanowiła wartość 5,3 GW. Natomiast już w 2015 roku ulegnie dwukrotnemu zwiększeniu, a w 2018 roku wyniesie 14,5 GW.

Analizy rynkowe wskazują, że popularność będzie zyskać coraz więcej technologii, zaś globalny popyt na rynku może się zwiększać dwukrotnie nawet co cztery lata.

Źródło : http://odnawialnezrodlaenergii.pl/
 

Zobacz też : Elastyczne Panele Słoneczne300 Watowy Moduł PV

Komentowanie wylaczone.