first solar

Amerykański producent nowych kadmowo-tellurowych (CdTe) ogniw fotowoltaicznych delikatnie pobił rekord wydajności (20,9%) ustanowiony przez ogniwa CIGS firmy Solar Frontier.

First Solar wyprodukował ogniwa o wydajności na poziomie 21% w swoim centrum badawczo-rozwojowym w Ohio. Ta wydajność została zacertyfikowana przez Newport Corporation’s Technology and Applications Center PV Lab.

To jest nowy światowy rekord nie tylko dla ogniw kadmowo-tellurowych, ale dla wszystkich jednozłączowych ogniw thin film i został on także zarejestrowany w rankingu najlepszych wydajności przez National Renewable Energy Laboratories (NREL).

Dla First Solar to znaczący postęp, ponieważ w lutym 2014 firma osiągnęła rekord wydajnościowy na poziomie 20,4%. Firm planuje osiągnąć wydajność 22% w 2015.

Według szefa działu technologicznego Raffi’ego Garabedian’a, ogniwa CdTe mają ogromny, jeszcze nie wykorzystany potencjał. Garabedian zaznaczył również, że rekord wydajności udało się osiągnąć przy pomocy procesów produkcyjnych, które standardowo są wykorzystywane w masowej produkcji ogniw fotowoltaicznych.

Źródło : http://pvportal.pl/
 

Zobacz też : Prognozy Kierunków Rozwoju Technologii PV na Najbliższe LataPolski samolot na baterie słoneczneBydgoskie lotnisko chce inwestować w odnawialne źródła energiiPanele Słoneczne (Fotowoltaiczne)

Komentowanie wylaczone.