pv panel

Niemcy chwalą się 300 watowym modułem PV

Niemiecki wytwórca paneli PV, Aleo solar, ogłosił o rozpoczęciu produkcji nowego wysokowydajnego monokrystalicznego modułu fotowoltaicznego o mocy wyjściowej na poziomie 300W i sprawności 18,3%.

Poza wykorzystaniem monokrystalicznych ogniw fotowoltaicznych, w module nowego typu zastosowano nowatorską technologię lutowania ogniw, która ma ograniczać straty wydajnościowe.

Przedstawiciele firmy zdradzili również, że nowe moduły pokryte są taflą szkła z powłoką antyrefleksyjną oraz przezroczystą folią EVA w celu dostarczenia jak największej ilości energii świetlnej ogniwom fotowoltaicznym.

Gdy połączymy te wszystkie innowacje w jedno, to tak skonstruowany moduł wygeneruje średnio o 20% więcej energii z takiej samej powierzchni jak w standardowym 250 watowym panelu PV. To oznacza, że by umieścić na dachu system o tej samej mocy wyjściowej, to instalator zamontuje dziesięć paneli zamiast dwunastu, dzięki temu oszczędzając czas i pieniądze.

Produkcja modułów odbywa się w Prenzlau w Niemczech. Aleo jakiś czas temu zostało przejęte przez tajwańskiego producenta ogniw fotowoltaicznych Sunrise Global Solar Energy.

źródło : http://pvportal.pl
 

zobacz też : Panele Słoneczne, Całodobowa Elektrownia Słoneczna, Elektrownia Słoneczna na Orbicie

Komentowanie wylaczone.